Size bir telefon kadar yakınız
0 232 449 49 15
Dil Seçin
tren

Havuz Robotlarının Avantajları Nelerdir?

08.08.2019
677 görüntülenme

Havuz robotları yenilenen ve sürekli gelişen teknolojinin en önemli ürünleri arasındaki yerini almıştır. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte havuz temizliği de çok büyük önem kazanmaktadır. Yaz kış demeden açık ve kapalı havuzların kullanımı söz konusudur. Ancak havuz kullanımında en önemli konu hijyendir. Havuzların temizliği için artık havız robotları var. Otomatik havuz robotları sayesinde yorulmadan havuzları dip köşe temizleme imkanına sahip olabilirsiniz. Havuz robotları dip ve köşelerde biriken pislik ve bakterileri derinlemesine temizlemekte ve pırıl prıl bir havuzda yüzme imkanı sunuyor. Kol gücüyle yapılan havuz temizliği hem çok zaman almakta hem de yorulmanıza neden olmaktadır. Ayrıca kol gücüyle yapılan havuz temizliğinde çok daha fazla kimyasal kullanımı söz konusudur. Ancak otomatik havuz robotu kullanımı hem zaman tasarrufu sağlar hem de ekonomik açıdan avantajlar sunar.

Havuz Robotlarının Özellikleri

Otomatik havuz robotları hem hızlı hem de pratik bir temizlik imkanı sunar. Havuz robotlarının özellikleri şunlardır:

  • Havuz robotları kendinden elektrik enerjili bir sistem kullanmaktadır.  Ledli gösterge ışığı sayesinde kullanım şeklini ve su akışını görme imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Clever clean tarama algoritmasına sahip olan havuz robotları etkili ve hızlı bir temizlik imkanı sunar. Havuzu gezen robotlar orta ölçekli bir havuzu 1,5 saatte dolaşma özelliğine sahiptir. Çok kısa bir sürede havuzu dolaşan robotlar havuzu temizleyerek tertemiz bir şekilde kullanımınıza sunmaktadır.
  • Otomatik havuz robotları vakumlu süpürge özelliği sayesinde havuzun dibinde bulunan bakteri ve yosunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
  • Otomatik havuz robotlarında bulunan tribünler sayesinde pisliklerin sürekli olarak filtreye gönderilmesine imkan sunar. Kesintisiz olarak çalışan robotlar hem küçük parçaları hem yaprakları hem de kaba pislikleri dahi kolayca temizleyebilmektedir.
  • Enerji tasarrufu sağlayan otomatik havuz temizleme robotu havuzun tamını en kısa sürede ve havuz pompasının gücünü en az sürede kullanarak gerçekleştirmektedir.
  • Havuz temizleme robotları havuz için özel olarak dizayn edilmiştir. Havuzda herhangi bir engelle karşı karşıya kaldığında  üstünden geçer veya kurtulur. Bu durum için özel yazılımların yüklendiği otomatik özelliğe sahip havuz robotları son derece işlevseldir.

Neden Havuz Robotu?

Havuz temizliği çok önemlidir.  Havuzun derinlemesine temizliği yapmak gerekir. Aksi halde sürekli kullanımda olan havuzda kir birikintisi söz konusudur. Havuz robotu kullanımı sayesinde  artık havuzun dibini ovmaya, havuzu süpürmeye ve yaprakları toplamaya veda edebilirsiniz. Havuz robotu sayesinde havuzun dibindeki yosunlar ve kirler tamamen temizlenir. Işıl ışıl bir temizlik için robot kullanımı çok önemlidir. Hafif olması, rahat tutuş özelliği bulunması, hızlı bir şekilde temiz su elde etme imkanı sunması ve filtreye ulaşmanın kolay olması havuz robotunun tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden bazılarıdır.  Aktif fırça yöntemi sayesinde havuzun dibini arındıran havuz temizleme robotu etkili bir pislik toplama stili kullanmaktadır. Filtrasyon sistemi sayesinde toplamış olduğu en küçük pislikleri dahi havuza geri bırakmaz, etkili bir temizlik sağlar.

Temizlik ve hijyen, havuz koşulları için en önemli kriterlerdir. Havuz temizleme robotu kullanımında güvenilir bir kullanım imkanı bulabilirsiniz. Düşük bütçeli robotunuz sayesinde hem yer altı hem de yer üstü havuzları temizleyebilirsiniz. Havuz temizliği için farklı havuz robotları bulunmaktadır. Havuzunu temizlemek için robot seçimi yaparken öncelikle havuzun büyüklüğüne uygun seçimler yapmak önemlidir. Havuz zemini de dikkat edilmesi gereken başka bir konudur. Havuzun büyüklüğüne ve zemin tipine uygun temizleme robotları tercih ederseniz en kısa sürede etkili bir temizlik imkanı yakalayabilirsiniz.

Ara
Open chat
1
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.