Size bir telefon kadar yakınız
0 232 449 49 15
Dil Seçin
tren

NEDEN DOLPHİN ROBOTLARI ?

31.07.2019
608 görüntülenme

Günümüz dünyasında birçok kez bizlerde stres ya da kaygıya neden olabilecek birçok olay yaşayabilmekteyiz. Yaşadığımız tüm bu olumsuz düşünceleri atabilmek için; havuzda yüzmek sağlıklı bir alternatif olmaktadır genellikle. Su ile temas eden vücut; tüm negatif elektriğini atmakta ve olumsuz düşünceler anlamında rahatlamaya başlamaktadır. Ancak girilecek olan havuzlar içerisinde; saç, ağaç yaprağı ve poşet gibi çöplerin bulunması, yaşayacağınız tüm keyfi berbat edebilmektedir. Bu nedenle havuz temizliği çok ciddi bir konu olup hijyenik koşullar altında yapılması herkes için çok daha yararlı olacaktır. Yalnızca havuz yüzeyinin değil aynı zamanda havuz diplerinin ve duvarlarının da büyük oranda temiz olması; çok daha keyifli bir deneyim yaşamanızı sağlamaktadır. Ayrıca bakteri ve yosun oluşumu açısından da bu tarz temizliklerin yapılması faydalı olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak temizlik işlemlerinin yapılması havuzun parlaklık veya şeffaflığını üst düzeyde arttırmaktadır.

Genellikle 2 tür havuz temizleme yöntemi kullanılmaktadır;


Bunlardan ilki olan manuel havuz süpürgesi, hava sirkülasyonu devresine bağlanarak hortum ve ucundaki süpürge aparatı ile havuz içerisinde gezdirilir ve gerekli temizlik işlemi gerçekleştirilir. Hortumun emmiş olduğu bütün su, kum filtresinde süzülür ve tekrardan temizlenerek havuza verilir. Ancak fiziksel kuvvet ile yapılan ve güç gerektiren bu işler, çok da tercih edilenler arasında olmamaktadır. Ayrıca saatler süren zaman kaybına neden olabilmektedir.
Bir diğeri ise günümüzde daha yaygın olarak kullanılan otomatik havuz temizleme sistemini olmaktadır. Elektrik güç kaynağı yardımıyla havuzun tamamını dolaşıp temizlik yapan bu ürünler; çok ciddi bir temizlik imkanı sağlamaktadır. Bütün havuzu dolaşıp dipteki ne kadar pislik varsa tamamını toplayan bu ürünler; havuz temizliği açısından kapalı bir model olma özelliği göstermektedir. Ayrıca bu havuz robotları içerisinde Dolphin havuz robotları, sahip oldukları yüksek teknoloji sayesinde üst düzey bir temizlik sağlamakta ve böylece havuz keyfimiz hiçbir şekilde bölünmemektedir. Uzaktan kumanda ile yönetebilme imtihanı, Bluetooth ya da telefon programı aracılığı ile yönlendirme imkanı gibi birçok seçenek sayesinde kolay kullanım sağlar ve aynı zamanda rahat bir havuz temizliği işlemi gerçekleştirmektedir.


Havuz Roboru Kullanmanın Avantajları


Fiziksel güç ile yapacağınız havuz dip temizliği saatlerce sürebilmekte ve bu da çok ciddi bir kas gücü harcama anlamına gelmektedir. Yazın kavurucu sıcağında veya kışın buz tutan soğuğunda harcayacağınız çokça fiziksel güç, sizi bu işten alıkoymakta ve genellikle dışarıdan belirli bir ücret karşılığı hizmet alma yoluna gidilmektedir. Bu da ekstradan birçok masrafın ortaya çıkması anlamına gelmektedir.
Havuz robotları bilinenin aksine yalnızca temizlik yapma amacıyla kullanılmakta ve aynı zamanda sudaki kimyasal artıkları en düşük seviyeye kadar indirmektedir. Bu da havuzun içerisinde gözünüzün yanmaması ve çok daha konforlu bir şekilde havuz keyfi yaşamanızı sağlamaktadır.
Bir diğer havuz robotu kullanma avantajlarından bir tanesi de, normal havuz süpürgelerinde 100 mikronun altındaki pislikler, havuz suyunda kalmakta ve bu da havuzun temizliğinin yarıda kalması anlamına gelmektedir. Ancak havuz robotları kapalı sistem olarak tasarlandığı için tüm pislikleri filtre torbasında hapseder ve böylece pisliğin boyutu her ne olursa olsun çok rahat bir şekilde temizlenebilmektedir.
Genel olarak söylemek gerekirse havuz robotları, görebileceğiniz en sağlıklı filtrelemeyi sağlayarak havuzunuzu güvenle kullanmanızı sağlamaktadır.

Ara
Open chat
1
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.