Size bir telefon kadar yakınız
0 232 449 49 15
Dil Seçin
tren

Otomatik Havuz Robotu Nedir? Nasıl Kullanılır?

07.08.2019
639 görüntülenme

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte yepyeni ürünler satışa sunuluyor. Otomatik havuz robotları da bunlardan sadece biri. Otomatik havuz robotu sayesinde havuzları temizlemek hiç zor değil. Havuz temizlemek hem özen hem de zaman gerektiren bir süreçtir. Ancak yoğun bir şekilde çalışıyorsanız havuz temizliğine zaman ayırmanız mümkün olmayabilir. Havuzların dip ve köşelerinde kir ve bakteri birikir. Profesyonel bir temizlik yapılmazsa istenmeyen hijyen sorunları ortaya çıkabilir. Havuz temizliğini kol günü kullanarak yapacaksanız çok uzun süreler alabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamanız için otomatik havuz robotlarını tercih edebilirsiniz. Özel filtreleri sayesinde havuz temizliği esnasında tüm kirleri kendi özel filtrelerine depolar ve havuzdaki tüm kir ve pisliği arındırırlar.

Havuz Robotu Kullanım Alanları

Havuz sektöründe de teknolojinin izlerini yakından görmek mümkündür. Dünyaca ünlü markaların havuz robotu bulunmaktadır. Normal bir süreçte havuz temizliği yapmak için havuz zeminin öncelikle süpürülmesi gerekir. Havuz kullanıldıkça havuz tabanında istenmeyen kir ve pisliklerin biriktiği gözlemlenir. Havuz zemininde biriken şeyleri temizlemek için havuz süpürme işlemleri yapılması gerekmektedir. Eskiden havuz süpürgeleri kullanarak havuz zemini temizlenmekteydi. Ancak günümüzde havuz robotları hayatımıza girdi ve hayatımızı çok kolaylaştırdı.  Havuz robotları sayesinde yapmanız gereken havuz süpürme işlemleri robot tarafından kendi başına dakikalar içerisinde kolayca gerçekleştirilebilmektedir.  Havuz robotları hem maddi hem de manevi açıdan büyük kolaylıkla sağlar. Temizlik maliyetinde ve iş gücünde yaşanan azalma maliyetlerinizi önemli oranda düşürür. Temizlik robotunun yaptığı havuz temizliği insan eliyle yapılan temizliğe göre hem çok daha fazla hijyenik hem de hiç yorucu değildir.

Neden Otomatik Havuz Temizleme Robotu Tercih Edilmektedir?

Günümüzde herkes tarafından kullanım alanı bulan otomatik havuz temizleme robotların çok tercih edilmesinde bazı sebepler bulunmaktadır.  İşte otomatik havuz temizleme robotunun tercih edilme nedenleri;

  • Mükemmel bir temizlik imkanı sunar.  Manual kum filtresi bulunan  robotlarla yapılan havuz dip temizliğinde 80 mikrona kadar ve daha büyük partikülleri yakalamak mümkündür. Ancak otomatik havuz temizleme robotları sayesinde 10 mikron seviyesindeki partikülleri yakalamak mümkündür. Kullanılan otomatik havuz robotları sayesinde tertemiz ve pırıl pıırıl bir havuzda yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz.
  • Otomatik havuz temizleme robotu tam bir çevre dostudur.  Otomatik havuz robotu tüm pislikleri torbasında biriktirmek ve su ile kimyasal maddelerden tasarruf etme imkanı sunmaktadır. Hem keyifli bir yüzme imkanı sağlar hem de ekonomik bir temizliğin kapılarını aralar.  Ancak hortumla yapılan temizlik esnasında tüm pislikler kum filtresine gönderilmektedir. Böylece filtredeki basınçta artış meydana gelmektedir. Daha sonra tesis yıkaması yapılmakta ve havuzun işletme maliyetlerinde önemli bir artış meydana gelmektedir. Sadece işletim maliyetlerinde değil;  suya atılan kimyasal oranı da artmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için otomatik havuz temizleme robotu kullanmak önemlidir. Kapalı devre haline getirerek düşük maliyetlerle havuz temizliğini yapmak mümkündür.
  • Kum filtrenizi korumaya yardımcı olmaktadır. Otomatik havuz temizleme robotunda kum filtresine çok daha az pislik gitmektedir. Böylece kum filtrenizin performansı çok daha uzun süre boyunca devam etmektedir. Kum filtrenizin ömrünün uzamasıyla birlikte size ekonomik bir seçenek sunar.

Otomatik havuz temizleme robotu zamandan tasarruf etmek açısından büyük kolaylık sunuyor. Havuz dip süpürgesi ile hem zaman hem de güç harcamanıza gerek kalmadı. Havuz keyfini yaşamanız için otomatik havuz robotları sizler için havuzunuzu temizliyor. Üstelik havuz temizliği için servis çağırmanıza ve ekstra maliyetlerle karşı karşıya kalmanıza gerek yok.

Ara
Open chat
1
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.