Size bir telefon kadar yakınız
0 232 449 49 15
Dil Seçin
tren

Otomatik Havuz Robotu

12.08.2019
656 görüntülenme

Havuz robotu sayesinde hem dip köşe hem de duvar temizliği yapmak bir hayli kolay hale gelmiştir. Havuzun temizliği çok önemlidir. Çünkü havuzun dip kısmında bakteri ve yosun oluşumu meydana gelebilmektedir. İstenmeyen bir durumla karşı karşıya kalmamak için havuzların temizliği için profesyonel bir destek alınması gerekmektedir. Kaliteli bir temizlik sayesinde havuzlarda şeffaf ve parlak görünüme de kavuşmak mümkündür. Havuz dezenfeksiyonu ancak otomatik havuz robotu sayesinde sağlanabilmektedir.

Havuz Robotu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Havuz robotu kullanmanın avantajları oldukça çeşitlidir. Havuz robotu kullanmanın sunduğu avantajlar şu şekildedir:

  • Havuz robotu kullanıldığında havuz temizleme zahmetinden kurtulacak ve havuzu dip köşe demeden temizleyeceksiniz.
  • Havız robotları kapalı bir sisteme dayanmaktadır. Bu nedenle havuzdaki tüm pislikleri çeker ve filtre torbasına hapseder. Pislikleri suya geri göndermesi söz konusu değildir.  100 mikronun altında bulunan pislikler sadece havuza dönmekte diğer büyük pislikler ise havuzdan arındırılmaktadır.
  • Havuz robotu kullanıldığında atık seviyesi en aza indirgenmektedir.
  • Eğer havuz temizliği kol kuvveti kullanılarak yapılırsa uzun saatler boyunca havuz temizliği yapmak zorunda kalırsınız. Özellikle yaz sıcaklarında ve kış soğuklarında havuz temizliği yapmak çok zor bir hal alır. Havuz temizliği için profesyonel bir destek alınması gerekir. Genel olarak dışarıdan temizlik şirketleri aranarak havuzların temizlenmesi istenir. Ancak bu durum havuz temizleme maliyetlerini önemli ölçüde arttırmaktadır.

Havuz Robotlarının Kullanım Alanları

Havuz robotları kullanım alanlarına göre çeşitlilik kazanmaktadır. Villa veya özel mülk gibi şahsi kullanımlı yüzme havuzları içi özel olarak üretilmiş havuz robotları bulunmaktadır. Bunun yanı sora ticari işletmeler, site havuzları veya olimpik havuzlar için genel kullanıma sahip havuzlarda kullanılmak üzere üretilmiş havuz robotları bulunmaktadır. Göletler ve süs havuzları için havuz robotları da bulunmaktadır. Havuzların kullanım alanına göre havuz robotları farklı kategorilerde hizmet sunmaktadır.

Havuz Robotu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Havuz robotu seçimini doğru yapmak oldukça önemlidir. Özellikle sık sık havuz robotuyla havuz temizliği yapılacaksa doğru havız robotunu seçmek gerekir. Havuz robotu seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar şu şekildedir:

  • Havuz robotu seçiminde havuz tabanı dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında yer almaktadır. Havuz robotlarının belli bir çalışma kapasitesi olduğu unutulmamalıdır. Havuz ölçülerine uygun bir şekilde havuz robotu seçimi yapılmazsa robotun yetersiz kalabileceğini sakın unutmayın. Havuz robotundan beklenen verimin alınabilmesi için havuz kapasitesine uygun modeller tercih edilmelidir.
  • Havuz robotu seçerken dikkat etmenin gereken bir diğer konu ise havuzun kaplama zemininin ne olduğudur. Betonarme havuzlar için farklı hazır sistem havuzlar için farklı havuz robotları kullanılması gerekmektedir. Aksi halde havuz robotundan istenilen verimi almak mümkün olmayacaktır. Havuz robotu seçiminde havuzun zemin yapısı ve havuzun ölçüleri dikkat edilmesi gereken başlıca konulardandır.
Ara
Open chat
1
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.